تکنیک های افزایش فروش و دانلود کتاب

منتشر شده توسطکتاب کولهدر تاریخ 22 دی 1395

همه نویسنده ها دوست دارند کتاب آن ها بیشتر فروش برود. اما تنها با نوشتن کتاب خوب نمی شود خواننده های کتاب خود را بالا برد! برای اینکه افراد بیشتری از کتاب شما استفاده کنند یا آن را بخرند باید به نکاتی توجه شود که در زیر به آن ها پرداخته خواهد شد.

توجه: این تکنیک ها برای کتاب های الکترونیکی است و با تکنیک های کتاب های چاپی متنفاوت است. همچنین این تکنیک ها برای افزایش دانلود کتاب در سایت کتاب کوله فراهم شده است و ممکن است بعضی نکته ها در سایت های دیگر کاربرد نداشته باشد.

روش های افزایش دانلود و فروش کتاب

نکاتی برای دانلود بیشتر کتاب شما:

محتوا کتاب باید مفید باشد

مهم ترین چیزی که باعث می شود کتاب شما معروف تر شود و خواننده های بیشتری به دست آورد، محتوا یا متن کتاب شما است. محتوا کتاب شما باید طوری باشد که نیاز خواننده را برطرف کند و همچنین نباید خسته کنند باشد!

سعی کنید اگر کتاب شما طولانی است، از چند عکس هم در کتاب خود استفاده کنید.اگر عکس های متناسب با هر تیتر کتاب باشد، برای خواننده جذاب خواهد بود.

کتاب خود را در اینترنت منتشر کنید

بعد از پایان یافتن نوشتن کتاب، شما باید کتاب الکترونیک خود را جایی منتشر کنید که افراد بتوانند کتاب الکترونیکی شما را دانلود کنند. سایت کتاب کوله این امکان را به طور رایگان به شما می دهد که تنها با ثبت نام کردن کتاب خود را در آن منتشر کنید و آن را در معرض هزاران کاربر قرار دهید. همچنین شما امکاناتی برای ویرایش یا حذف کتاب خود دارید و می توانید کتاب خود را رایگان منتشر کنید یا آن را بفروشید.

عنوان مناسبی برای کتاب خود وارد کنید

در مرحله انتشار کتاب خود در کتاب کوله، باید ابتدا عنوان مناسبی وارد کنید. اولین چیزی که باعث می شود کاربر وارد صفحه دانلود کتاب شما شود، عنوان کتاب شما است. پس شما باید عنوانی وارد کنید که کاربران را جذب کند.

توضیحات کاملی برای کتاب خود وارد کنید

بعد از عنوان، شما باید توضیحاتی وارد کنید که کاربر را تحریک کند که کتاب شما را دانلود کند. توضیحات باید به طور کلی کتاب شما را به کاربر معرفی کند.اگر توضیحات مناسبی به ذهنتان نمی رسد که وارد کنید، پیشنهاد می شود قسمت اصلی مقدمه کتابتان را وارد کتید. منظور از مقدمه اصلی، قسمتی است که به معرفی کتاب می پردازد نه معرفی نویسنده!

عکس پیشنمایش قرار دهید

عکس کتاب هم می تواند تا حدی کاربر را وسوسه کند که کتاب شما را دانلود کند. پس قرار دادن یک عکس مرتبط با کتاب شما، می تواند شانس دانلود کتاب بیشتر را برای شما فراهم کند. (عکس پیشنمایش را می توانید در قسمت ارسال کتاب، قسمت عکس کتاب، وارد کنید)

برای کتاب خود برچسب یا هشتگ وارد کنید

اگر میخواهید در کتاب کوله کتاب خود را منتشر کنید،اکیدا پیشنهاد می شود بین 5 تا 10 برچسب برای کتاب خود وارد کنید.برچسب مانند #هشتگ در شبکه های اجتمایی است. باعث می شود شانس نمایش کتاب شما در جستجوهای گوگل و بقیه موتورهای جستجو بیشتر شود. برچسب ها باید کلمات کلیدی کتاب شما باشد.

برای مثال اگر کتاب شما " آموزش رانندگی" است. می توانید برچسب های "کتاب آموزش رانندگی" ، "آموزش رانندگی" ,"دانلود کتاب آموزش رانندگی" و ... استفاده کنید.

آدرس صفحه کتاب را در شبکه های اجتمایی منتشر کنید

بعد از اینکه کتاب خود را به طور استاندارد انتشار دادید! حالا وقت آن است که آدرس صفحه کتاب خود را به دوستان یا همکارانتان دهید یا آدرس صفحه کتابتان را در شبکه های اجتمایی پخش کنید تا افراد بیشتری با کتاب شما آشنا شوند و آن را دانلود کنند یا بخرند.

 

اگر شما نکات بالا را رعایت کنید ، خواهید دید که تعداد دانلود کتاب شما بالا می رود و افزایش فروش کتاب، به معنی موفقیت می باشد.

امیدواریم موفق باشید


دیدگاه خود را بیان کنید:

نام شما:
ایمیل:
وبسایت:

متن دیدگاه:

فرصت ویژه

شما هم می توانید فایل متنی خود را در کتاب کوله منتشر کنید.
می توانید کتاب خود را رایگان منتشر کنید یا می توانید آن را بفروشید و کسب درآمد کنید!
فقط کافیه  «ثبت نام کنید»

انتشار کتاب   بیشتر بدانید
کتاب چند قدم با امام
کتاب چند قدم با امام
کتاب چند وظیفه‌گی ممنوع
کتاب چند وظیفه‌گی ممنوع
کتاب تولید انگیزه
کتاب تولید انگیزه
کتاب دفترچه راهنما Samsung Galaxy A5
کتاب دفترچه راهنما Samsung Galaxy A5
کتاب حلقه گمشده زندگی ما
کتاب حلقه گمشده زندگی ما